Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko stylowy dodatek

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko stylowy dodatek. Chronią przede wszystkim oczy przed jasnym światłem, promieniowaniem UVA/UVB, a latem sprawiają, że wyjście na zewnątrz jest dużo wygodniejsze. Przeczytajcie kilka przydatnych wskazówek dotyczących wyboru okularów przeciwsłonecznych.

Rodzaj ochrony

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko stylowy dodatek

 

Czy warto wspomnieć, że okulary wykonane z niskiej jakości plastiku są po prostu niebezpieczne w użytkowaniu? To oczywiste. Lepiej kupować optykę w wyspecjalizowanych sklepach, aby nie natknąć się na podróbkę. Rodzaj ochrony jest wskazany na oznaczeniu, które jest umieszczone na samej soczewce lub na zausznikach okularów. UV-400 to 100% ochrona przed promieniowaniem UV. Te okulary są odpowiednie dla osób o oczach wrażliwych na jasne światło.

Nie mniej popularny jest inny rodzaj znakowania: od 0 do 4, gdzie 0 – 5% ochrony przed promieniowaniem UV, a 4 – 95% ochrony. Wartość ta jest wprost proporcjonalna do stopnia zacienienia soczewki.

Sezonowość

Czy wiesz, że okulary Tommy Hilfiger męskie od iOkulary przeciwsłoneczne możesz nosić latem, zimą i przez cały rok? To jest fakt. Latem, ze względu na jasne słońce, wymagane jest większe przyciemnienie soczewek. Zimą światło odbija się od śniegu i kałuż, więc wystarczy minimalne zaciemnienie. Tylko profesjonalne sklepy optyczne udzielają klientowi informacji o sezonowości wybranego modelu okularów.

A co z soczewkami? Istnieją tylko dwa materiały do produkcji soczewek do okularów przeciwsłonecznych: szkło i plastik. Jeśli rozważasz modele z budżetowego segmentu cenowego, lepiej jest preferować szkło, ponieważ tani plastik może uwalniać toksyczne zanieczyszczenia po podgrzaniu. Jeśli mówimy o okularach ze średniego i luksusowego segmentu cenowego, to całkiem możliwy jest wybór soczewek plastikowych. Tutaj zarówno szkło, jak i plastik są w równym stopniu wyposażone we wszystkie niezbędne bariery i powłoki.

Kolor soczewek

Teraz już wiecie w jaki sposób wybierać okulary i na co zwrócić uwagę

Jeśli nie chcesz zniekształcać percepcji kolorów, polecamy te w kolorze szarym. Zielone lub brązowe lepiej ochronią Cię przed ostrym słońcem, a żółte doskonale sprawdzą się w pochmurne dni. Kolor soczewek w okularach przeciwsłonecznych to nie tylko sztuczka projektowa. W zależności od widma mają różny wpływ na postrzeganie kolorów. Komfort. Okulary powinny ściśle przylegać do twarzy, nie zsuwając się nawet przy ostrym obrocie głowy.

Teraz już wiecie w jaki sposób wybierać okulary i na co zwrócić uwagę. Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważnym elementem dnia codziennego i nie warto na nich oszczędzać, bo od nich zależy zdrowie naszych oczu.