Jak wybrać męskie oprawki?

Już od dawna okulary przestały być tylko obowiązkowym elementem garderoby wymuszonym przez wadę wzroku. Obecnie okulary traktowane są przez najlepszych projektantów jako dodatek, który zasługuje na pełną uwagę i inwencję w trakcie tworzenia. Oprawki męskie mają dodać twarzy elegancji i wyraźnego charakteru. Bardzo często panowie bez wady wzroku decydują się na noszenie tak zwanych okularów zerówek, aby wyglądać poważniej i ciekawiej.

Dlaczego dobry wybór oprawek ma ogromne znaczenie?

Okulary mogą stać się dla mężczyzny znakiem rozpoznawczym. Dzięki bardzo dobrze dobranym oprawkom można wykreować swój styl i biznesowy lub artystyczny outfit. Źle wybrane okulary mogą z kolei uwydatnić to co chciałoby się ukryć na przykład zbyt okrągłą twarz lub brak pewności siebie. Jest wielu znanych ludzi, których trudno wyobrazić sobie bez ich charakterystycznych okularów na przykład John Lennon lub Jurek Owsiak. Obydwaj panowie stali się ikonami konkretnego stylu oprawek i już zawsze będą z nimi kojarzeni.

Już od dawna okulary przestały być tylko obowiązkowym elementem garderoby wymuszonym przez wadę wzroku

Główne zadanie okularów korekcyjnych

Oczywiście osoby z wadą wzroku muszą nosić okulary przede wszystkim, dlatego aby stan wzroku nie ulegał pogorszeniu. Dlatego warto pozytywnie podejść do wyboru odpowiednich oprawek i potraktować to jako szansę na ulepszenie swojego wizerunku zewnętrznego. Wybierając okulary dobrze jest zapoznać się z ofertą od markowych producentów. Zazwyczaj można tam znaleźć oprawki zrobione z bardzo dobrych materiałów. Dodatkowo dużą uwagę przykłada się do komfortu codziennego noszenia okularów. Dzięki nowoczesnej technologii można zaopatrzyć się w cienkie i niezwykłe lekkie szkła, a odpowiednio wyprofilowane zauszniki i noski nie uszkodzą delikatnej skóry.

Jak dobrać męskie oprawki do kształtu twarzy?


Pierwszym krokiem musi być określenie, jaki typ reprezentuje dana twarz. Do wyboru są kształty:

  • Owalny
  • Okrągły
  • Trójkątny
  • Kształt serca
  • Kwadratowy
  • Podłużny, prostokątny.

Następnym krokiem jest wybranie oprawek, które uwydatnią dobre strony twarzy i pomogą zamaskować ewentualne niedoskonałości.

  • Duże oprawki na przykład typu aviator to dobre rozwiązanie dla twarzy prostokątnej
  • Oprawki z szerokimi lub ozdobnymi zausznikami sprawdzą się przy twarzy wąskiej i podłużnej
  • Okulary kwadratowe i prostokątne o kanciastej budowie świetnie będą wyglądały na twarzy o okrągłym kształcie.
  • Wszystkie rodzaje oprawek będą współgrały z twarzą owalną, której idealne proporcje nie potrzebują żadnych optycznych korekt.

Oprawki powinny być też dobierane do koloru oczu oraz fryzury.

Możesz również polubić