Rodzaje oprawek męskich – jak wybrać?

Okulary korekcyjne przechodzą swój renesans i znów stały się modne. Obecnie nawet osoby, które nie wymagają korekcji wzroku decydują się na zakup oprawek, które zdecydowanie poprawiają wygląd każdej osoby. Na rynku znaleźć możemy pełny wachlarz wzorów, kolorów i kształtu oprawek, co sprawia, że wybór tych odpowiednich i idealnych nie jest prostym zadaniem. Co więcej, mimo że większość oprawek męskich inspirowanych jest ponadczasowymi kształtami, to niestety bardzo łatwo nie zauważyć różnicy między modą a kiczem. Jak zatem wybrać odpowiednie oprawki męskie (z których bogatą ofertą zapoznasz się tutaj https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne-1123.html), aby cieszyć się nimi wiele lat?

Kształt twarzy a oprawki męskie

Z pewnością każdy z nas słyszał już nie raz rady na temat dobierania okularów do kształtu twarzy. I to jest prawda. Nie da się wybrać idealnych oprawek bez znajomości kilku zasad. 

Jeśli mamy twarz w kształcie serca to powinniśmy pamiętać, aby zminimalizować górą część twarzy i poszerzyć optycznie oprawkami podbródek. Podłużne buzie muszą pamietać o tym, aby dodać twarzy szerokości, a osoby o twarzy w kształcie diamentu, który jest najrzadszym rodzajem buzi, powinni uzupełnić kanciaste rysy takimi samymi kanciastymi okularami.

Bez wątpienia, każda zasada jest dość ograniczająca i nie da się o wszystkim pamiętać. Dlatego działaj na przekór swojej twarzy i wybierz okulary, które np. przy ostrych rysach twarzy, zmiękczą je (tutaj dobrym wyborem mogą być okrągłe oprawki), a jeśli mamy okrągłą twarzy o miękkich rysach, możemy zdecydować się na kanciastą parę, która powinna nam wszystko zrównoważyć.

W każdym salonie optycznym poproś o pomoc specjalistę, który z pewnością pomoże Ci dobrać odpowiednie oprawki męskie.

Oprawki męskie na rynku – jakie są rodzaje?

Obecnie na rynku dostać możemy multum rodzajów oprawek męskich, które z pewnością znajdą swoich zwolenników. Popularne marki modowe z sezonu na sezon wypuszczają kolejne wzory i kształty oprawek, które wyznaczają obecne trendy. Ale istnieje wiele klasycznych kształtów, które można uznać za ponadczasowe.

Jednym z wciąż popularnych kształtów oprawek męskich są okulary w stylu retro, które produkuje między innymi marka Ray Ban. Oprawki są półbezramkowe, co oznacza, że górna część oprawki posiada ramkę, a dolna jedynie szkło. Okulary inspirowane były popularnym filmem „Mad Men” i wciąż jest chętnie wybieraną opcją przez setek mężczyzn na całym świecie. Ramki dostaniemy w wielu kombinacjach kolorystycznych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ci, którzy cenią sobie luksus i komfort oraz chcą mieć oprawki męskie od jednego z najwiekszych nazwisk wśród projektantów, którzy produkują okulary, to powinien postawić na włoską markę Persol. Tutaj mamy do wybory głównie ponadczasowe metalowe oprawki, które dostępne są w wielu kolorach. Co ważne, marka Persol zastosowała w okularach specjalny elastyczny system, który eliminuje nacisk na twarz. 

Jeśli mowa o klasycznych oprawkach korekcyjnych to nie możemy zapomnieć o przezroczystych okularach, które ponownie wróciły do świata mody i robią prawdziwą furorę. Ten rodzaj oprawek stał się popularny ze względu na ich uniwersalny styl, który pasuje na każdą okazję. Przezroczyste oprawki można kupić m.in. w sklepach Calvina Kleina. Marka ta może zdecydowanie zagwarantować nam okulary z wysokiej jakości, które są wykonane z lekkiego materiału acetatowego.

Idealnym wyborem dla osób o kanciastych i kwadratowych twarzach są okrągłe oprawki. Obecnie jest to jeden z największych trendów wśród oprawek korekcyjnych. Kształt ten przypomina nam styl retro, który wrócił do łask i z pewnością szybko nie odejdzie.

Możesz również polubić