Modne i wygodne oprawki okularowe nie tylko dla krótkowidza

Coraz więcej osób w różnym wieku musi wspomagać wzrok, używając szkieł korekcyjnych. Praca przy monitorze komputera, ciągłe wpatrywanie się w komórkę, oglądanie telewizji i nawet czytanie książek w tradycyjnej formie – czyli papierowej – to wszystko osłabia nasze oczy. Wynalazek okularów i soczewek kontaktowych to prawdziwe wybawienie dla tych, którzy nie mogą pochwalić się doskonałą dalekowzrocznością lub nie widzą już tak dokładnie liter, nawet trzymając zapisaną kartkę w dłoni. W obecnych czasach bycie okularnikiem to żaden wstyd, a duży wybór oprawek do szkieł korekcyjnych w sklepach sprawia, że noszenie okularów bywa prawdziwą przyjemnością.

Duży wybór ładnych oprawek okularowych

Zdawałoby się, że wszystkie oprawki okularowe są do siebie w dużej mierze podobne i w zasadzie nie ma mowy o jakimś przebieraniu w ofertach. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Każdy, kto nosi okulary wie o tym dobrze, że każde oprawki nadają taki czy inny wygląd naszej twarzy, w związku z tym jedne są mniej, drugie bardziej „twarzowe”. Poza tym każdy wygląda w danych oprawkach nieco inaczej, w zależności od kształtu twarzy, koloru włosów i oczu, karnacji i tak dalej. Są tacy, którzy chętniej zdecydują się na bardzo dyskretny wzór – z niemal przeźroczystego tworzywa lub z cieniutkich drucików. Inni lubią podkreślić swoją urodę właśnie wyraźnym kolorem i fasonem oprawek okularów. W ofercie producentów oprawek okularowych znajdziemy tak szeroki wybór wzorów i kolorów oprawek damskich, męskich i dziecięcych, że każdy z pewnością może dobrać coś dla siebie. Problemem może być tylko zbyt duży wybór ładnych i solidnie wykonanych modeli, a przecież wszystkich mieć się po prostu nie da.

Coraz więcej osób w różnym wieku musi wspomagać wzrok, używając szkieł korekcyjnych

Co ma znaczenie przy wyborze oprawek do okularów?

Decydując się na zakup okularów korekcyjnych powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • jakość wykonania
  • gwarancję bezpiecznego użytkowania
  • wygodę w noszeniu
  • uniwersalność wzoru, jeśli mamy nosić okulary codziennie
  • odpowiednią ochronę oczu przed wpływem czynników zewnętrznych – przy krótkowzroczności warto wziąć pod uwagę możliwość zastosowania szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych
  • odpowiednią wielkość pola widzenia (niektórzy kierują się zasadą, że podczas patrzenia przez szkła okularów nie powinno widzieć się oprawy szkieł)
  • wygląd – dla tych, którzy noszą okulary na co dzień to naprawdę kluczowa kwestia
  • markę.

Dobra marka gwarancją najlepszej jakości


Marka wymieniona na samym końcu wcale nie ma najmniejszego znaczenia. Znani i cenieni producenci oprawek okularowych spełniają bowiem te wszystkie wymogi, o których mówią wszystkie wymienione wyżej czynniki. Znana marka Solano (iokulary.pl) proponuje na przykład rzecz, która do niedawna była niespotykana w ofercie optyków – wygodne nakładki na szkła korekcyjne, dzięki którym w jednej chwili zamienią się w okulary przeciwsłoneczne. Solano w swojej ofercie ma bardzo proste i eleganckie wzory oprawek w stonowanej kolorystyce lub nieco bardziej ozdobne. Przeciwsłoneczne nakładki swoją stylistyką są dokładnie dopasowane do wyglądu oprawek i mają szkła do wyboru w różnych odcieniach czerni i grafitu, brązu lub koloru niebieskiego. Okulary markowe mają też często długoletnią gwarancję, dzięki czemu wszelkie drobne naprawy można bez trudu wykonać, powołując się na nią. Dodatkowo kupując oprawki w dobrym sklepie optycznym możemy mieć pewność co do jakości szkieł korekcyjnych, które nie powinny być podatne na zarysowania ani nawet zabrudzenia, a komfort codziennego noszenia okularów powinien być taki, żeby w ogóle nie czuć, że ma się je stale na nosie.

Dobre jakościowo i ładne okulary to wydatek, który zawsze się opłaca. Dbałość o nasze oczy powinna być dla nas priorytetem w każdej chwili. Konieczność wspomagania wzroku szkłami korekcyjnymi nie wiąże się już dzisiaj z żadnym dyskomfortem. Świadczy o tym fakt, że ładne i modne oprawki pojawiają się jako element stylizacji w reklamach ubrań znanych marek odzieży. Bywa, że posiadacze doskonałego wzroku chętnie noszą modne oprawki tylko po to, żeby dobrze wyglądać. I coś w tym chyba jest.